تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - پیشرفته ترین هواپیمای مسافربری ایران در آستانه پرواز
پیشرفته ترین هواپیمای مسافربری ایران در آستانه پرواز | اخبار هوانوردی ,

ایرباس 340 كه از آن به عنوان پیشرفته‌ترین هواپیمای فعال در ایران یاد می‌شود با تكمیل مراحل آموزش كادر ایرانی می‌رود تا پروازهای 18 ساعته خود در مسیرهای خارجی را آغاز كند.

به گزارش فارس هواپیمای ایرباس 340 اوایل تیرماه سال جاری رسما به ناوگان شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی پیوست.

این هواپیما كه در حال حاضر از آن به عنوان پیشرفته‌ترین هواپیمای ایران نام برده می‌شود، متعلق به كشور ونزوئلا بوده و دارای 282 صندلی اعم از 36 صندلی هما كلاس (first class) و 246 صندلی اكونومی است...

بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

كارشناسان صنعت هوایی مدعی هستند كه ایرباس 340 در شرایط عادی قادر به 18 ساعت پرواز مداوم است.

به گزارش فارس این هواپیما كه با هدف برقراری مسیر تهران - دمشق - مادرید - كاراكاس وارد ناوگان هما شد، از بدو ورود تاكنون هیچ سفری به خارج از كشور نداشته است و در این مدت در مسیرهای داخلی مانند تهران - مشهد و تهران - شیراز پرواز می‌كند.

یك مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان این مطلب اظهار داشت: به نظر می‌رسد كه یكی از دلایل این امر به خاطر شرایط تحریم صنعت هوایی ایران توسط دولت آمریكا باشد.

وی با بیان اینكه طبق قوانینی كه آمریكا بر خلاف مقررات بین‌المللی علیه ایران وضع كرده است، ایران تنها مجاز به خریداری هواپیماهایی با عمر بیش از 15 سال است، تصریح كرد: یكی دیگر از شرایط خرید هواپیما توسط ایران فعالیت هواپیمای خریداری شده تا یك سقف ساعتی مشخص است.

این مقام آگاه خاطرنشان كرد: جدیدترین ایرباس هما دارای 14 سال سن است و با استفاده كردن از آن در داخل كشور تا سال آینده می‌توان شرایط 15 سال سن و سقف ساعتی مشخص را به منظور خرید كامل هواپیما و نصب آرم ایران‌ایر بر بدنه آن، كسب كرد.

وی البته این كار را دربردارنده هزینه‌ها و زیانها زیادی عنوان كرد و گفت: بلند شدن این هواپیما برای پروازهای كمتر از 8 ساعت شركت را متحمل زیان بسیاری می‌كند.

به گفته این مقام آگاه احتمالا یكی دیگر از شرایط تاخیر در انجام پروازهای خارجی هواپیمای مذكور، تعلل سازمان هواپیمایی كشوری در صدور مجوزها و گواهینامه‌های لازم است.

*رئیس سازمان هواپیمایی كشوری:مجوز پرواز ایرباس 340 صادر شد

رئیس سازمان هواپیمایی كشوری در گفت‌وگو با فارس با بیان اینكه این تاخیر بسیار طبیعی و طبق روال عادی بوده است، تصریح كرد: این سازمان به محض تشخیص اینكه پرسنل هما قادر به هدایت كامل هواپیمای ایرباس در مسیرهای مختلف هستند، درخواست این شركت را مبنی بر صدور مجوزهای لازم اجابت كرده و از آن زمان هیچ مانعی در این كار وجود ندارد.

*نوش‌آبادی:برای پرواز آماده می شویم

در همین رابطه مدیر روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با فارس تصریح كرد: شركت هما نیز با توجه به اینكه هنوز تعدادی از پرسنل فنی و هدایت‌كننده هواپیما تحت آموزش خاص برای این نوع هواپیما توسط نیروهای ونزوئلایی هستند، تاخیر در پرواز این هواپیما را كاملا طبیعی می‌داند.

وی ادامه داد: شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی انتظار دارد كه پس از آموزش كامل تمام متخصصان ایرانی دست‌اندركار پرواز ایرباس 340 سازمان هواپیمایی كشوری نیز در اولین فرصت نسبت به صدور مجوزهای پرواز به خارج از كشور اقدام كند.

نوش‌آبادی در مورد رعایت نكاتی توسط ایران‌ایر برای مقابله با تحریمها، تصریح كرد: صنعت هوایی كشور ایران از ابتدای انقلاب تا كنون توسط آمریكا در تحریم قرار داشته است ولی بدون هیچ ملاحظه‌ای هر زمان كه لازم دیده اقدام به تامین و تجهیز ناوگان هوایی خود كرده است.

منبع: مجله اینترنتی پرواز


نوشته شده توسط امیر در جمعه 26 مرداد 1386 و ساعت 11:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM