تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران
سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران |
سومین همایش تجلیل از اسطوره های ارتش برگزار می شود

سومین همایش تجلیل از اسطوره های ارتش جمهوری اسلامی ایران با محوریت تجلیل و قدردانی از امیر سرتیپ دوم خلبان فرج الله براتپور، فرمانده دسته پروازی عملیات حمله به اچ 3 و دیگر قهرمانان این عملیات غرورآفرین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ارتش ایران، در این همایش که سه شنبه هفته آینده (24 شهریور ماه) به همت معاونت فرهنگی و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با حضور خلبانان شرکت کننده در این عملیات و جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نیروی هوایی ارتش برگزار خواهدشد، تنی چند از شخصیتهای کشوری و لشگری سخنرانی می کنند.   

در عملیات غرورآفرین حمله به اچ 3، ده فروند فانتوم (هواپیمای اف 4) نیروی هوایی ارتش  ایران در سکوت کامل رادیویی از پایگاه شهید نوژه همدان به پرواز درآمده و به سوی دریاچه ارومیه حرکت کردند. هواپیماها آنجا در ارتفاع پست با دو فروند هواپیمای سوخت رسان 747 برخورد و بعد از سوختگیری، از نوار مرزی ترکیه وارد عراق شده و در آن جا با دو فروند هواپیمای سوخت رسان دیگر نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مجددا برخورد کرده و بعد از سوخت گیری به سمت سه پایگاه هوایی رژیم بعث در الولید رفته، آنجا را کاملا بمباران کرده و از همان مسیر و در سلامتی کامل به پایگاه هوایی شهید نوژه همدان بازگشتند.

می توان عملیات حمله به اچ 3 را یکی از بزرگ ترین و قاطع ترین عملیات های هوایی جهان قلمداد کرد چراکه خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی ایران توانستند با چیزی حدود 5 ساعت پرواز، چهار بار سوختگیری هوایی و طی مسافتی بالغ بر 1000 کیلومتر و در سکوت مطلق رادیویی، حماسه ای خلق کنند که هیچ یک ازکارشناسان غربی تصور آن را هم نمی کردند.

 گفتنی است، سومین همایش تجلیل از اسطوره های ارتش جمهوری اسلامی ایران در همان محل همیشگی خود یعنی در تالار همایشهای کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از ساعت 17:30 بعدازظهر برگزار می شود.

عکس از؛ وبسایت ارتش ایران


نوشته شده توسط امیر در جمعه 20 شهریور 1388 و ساعت 03:50 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM