تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - پایان رزمایش میلاد نور ولایت
پایان رزمایش میلاد نور ولایت |

This is an Iranian f14 tomcat, this photo taken in 22 or 23 july 2009. Iranian army start this defenc practice. F4, F5,su24mk, mig 29,F14, and other fighters get apart in this practic.

American fighters sold to iran before revolution 1979, and these fighters was a high things to defence our country from Saddam hosein. 

جنگنده اف 14 در حالت بال بسته در رزمایش تیرماه 88

 

در مورد نام گذاری رزمایش ها می بایست ارتش ایران کمی بهتر عمل کند، مثلا نام میلاد نور ولایت، هرچه قدر بار معنایی داشته باشد، باید قبول داشته باشیم زیبا نیست!!! هر نامی جای خود را دارد، مثلا عبارت "میلاد نور ولایت" می توانست نام رمز رزمایش باشد، با توجه به ماهی که رزمایش در آن برگزار شده بود، فرماندهان این نیروی مردمی می توانستند نام زیبای آرش را بر روی این رزمایش بزرگ بگذارند.

همانگونه که می دانیم سردار آرش، یکی از سرداران ایرانی ست که جان خود را در راه میهن و گسترش میهن از دست داد. 10 تیر ماه جشن تیرگان است. جشن تجلیل از آرش کمانگیر.

مصادف شدن رزمایش هوایی ارتش ایران، با جشن تیرگان، و جشن تجلیل از آرش کمانگیر، می توانست با نام زیبای رزمایش آرش، مزین شود، و بار دیگر بر مردمی بودن ارتش ایران، صحه بگذاشت.

اما افسوس که این فرصت از دست رفت.

امیر شاه صفی اهداف در نظر گرفته شده برای این رزمایش پرواز بالای 3 هزار و 600 کیلومتر خواند و اظهار داشت: شعاع عمل ما در این رزمایش 3 هزار و 800 کیلومتر یعنی از غربی ترین نقطه کشور تا جنوبی ترین نقطه شرق کشور بود. همچنین تمرین های سوخت گیری شکاری از تانکر و به خصوص شکاری از شکاری از دیگر اهداف ما بود. کلیه پروازهای این رزمایش سختی های بسیاری داشت اما هم اکنون به ما خبر رسیده که تمامی پروازها و خلبانان سالم در یگانهای اولیه به زمین نشسته اند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش یکی از ماموریت های این رزمایش را فرماندهی متمرکز خواند و تاکید کرد که هدف ما این بود که در این رزمایش نشان دهیم حتی در صورت فرماندهی متمرکز می توانیم به صورت غیر متمرکز عمل کنیم . با توجه به رنج پروازها به دنبال آن بودیم که اگر در یک منطقه در کشور تهدیدی بوجود آید همگی بتوانند خود را در اسرع وقت به آن نقطه برسانند و اگر از سوی ستادهای بالاتر ماموریتی در دورترین نقطه کشور به ما ابلاغ شد با همان کیفیت دوران دفاع مقدس بتوانیم آن را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: خلبانان امروز ما هیچ چیز از خلبان های گذشته کم ندارند و اگر هم تجربه ای از نسل گذشته خلبانان ما به آنها منتقل نشده با تلاش و ممارست خود این را به دست آورده اند. البته امروز دو فروند هواپیمای صاعقه ساخت داخل در منطقه رزمایش به پرواز درآمدند که با موفقیت بمب های خود را رها کرده و اهداف مورد نظر را مورد هدف قرار دادند.

امیر شاه صفی درباره  تفاوت رزمایش میلاد نور ولایت با سایر رزمایش های گذشته نیز یادآور شد: در ماموریت ها و رزمایش های گذشته عمدتا از بمب های مشقی استفاده می شد ، اما امروز و در این رزمایش بمب های واقعی مورد استفاده قرار گرفتند ، با این حال با توجه به نوع و اندازه اهداف صلاح ندیدیم که از بمب های قوی تری استفاده کنیم. خوشبختانه در این رزمایش 95 درصد از جنگنده ها اهداف مورد نظر را مورد اصابت قرار دادند و کمتر از 5 درصد در این باره به خوبی عمل نکردند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: همه هواپیماهای ما قابلیت ماموریت های بلند را ندارند و هواپیماهایی با برد بلند هواپیماهایی راهبردی و استراتژیک هستند البته در این رزمایش چندین هواپیما با برد کوتاه متوسط و بلند مورد استفاده قرار گرفتند.


نوشته شده توسط امیر در دوشنبه 8 تیر 1388 و ساعت 03:36 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM