تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - پایگاه هوایی دزفول
پایگاه هوایی دزفول |

در نوروز 88 پایگاه هوایی دزفول اقدام به برگزاری نمایش هوایی کرد. نمایش هوایی که بسیاز جالب و جذاب بود همه ی بازدیدکنندگان را شگفت زده کرد. نمایشگاه هایی که در 30 سال اخیر بسیار کم برگزار می شود.

در نمایشگاه انواع هواپیما های نیروی هوایی وجود داشت. سوخو سی 130، اف 14، میگ 29،اف 4(فانتوم) و اف 5 ، صاعقه و آذرخش نیز حضور داشتند. در کنار این جنگنده ها یک فروند هلیکوپتر بل 214 و تعدادی هواپیمای آموزشی سوییسی و آمریکایی و یک بدون سرنشین وجود داشت.

انواع تجهیزات ضد هوایی، شامل موشک و توپ به شیوه ی بسیار جالبی کنار هم چیده شده بودند که بسیاری از آنها کار داخل بود که جای شگفتی و سپاسگذاری دارد.

می دانیم که جنگنده صاعقه(مشابه اف 5 والگو گرفته از اف آ18)  آذرخش (اف 5) ساخت ارتش ایران هستند.

در نهایت دو فروند جنگنده ی اف 5 بر فراز بازدید کنندگان نمایش هوایی انجام دادن. هرچند حجم نمایش کم بود، اما بسیار جالب بود و واقعا خلبانان ایرانی از بهترین های جهان هستند.

پرواز در ارتفاع کم و انواع مانور های سخت از جمله حرکات نمایشی اف 5 ها بود.

لازم به یاد آوری ست که فرمانده کل ارتش ایران، سردار صالحی در تاریخ 7/1/88 از در پایگاه دزفول حاضر شد و از نمایشگاه دیدن کرد. و احمدی نژاد نیزدر روز های پایانی نمایشگاه حاضر شد.

از دیگر بخش های نمایشگاه بخش شهدا، بخش سینما، بخش پذیرایی از میهمانان، جالب توجه بود.

 


نوشته شده توسط امیر در جمعه 22 خرداد 1388 و ساعت 11:44 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM