تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - هواگرد ها و هواپیماهای ساخت ایران
هواگرد ها و هواپیماهای ساخت ایران | مقاله ی برتر ,

بدون شک بهترین هواپیمای جنگنده ساخت کشور عزیزمان ایران جنگنده صاعقه (مشابه اف۱۸) و بهترین بالگرد  ایرانی نیز بالگرد کبری (مشابه بالگرد کبری ساخت ایالات متحده) می باشند.

صاعقه با  طراحی خوب و الگو برداری شده پارسال رسماٌ وارد ناوگان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شد. این جنگنده قابلیت های خوبی را داراست اما هنوز جای زیادی برای توصعه دارد. این جنگنده ساخت نیروی هوایی ارتش ایران است.

 جنگنده ی صاعقه،ساخت نیروی هوایی ارتش ایران

بر روی ادامه مطلب، کلیک کنید تا از عکس ها و توضیحاتی در مورد بالگرد کبری ساخت هسا (هواپیما سازی، ایران) نیز لذت ببرید.

بالگرد کبری ساخت ایران نمونه برداری شده ی بالگرد کبری آمریکایی است تنها با این توافت که بالگرد ایرانی هرچند از شیشه های بسیار محکم تر از نمونه آمریکایی (حتی در مقابل RPG7) بهره می برد، شیشه ی کاکپیت آن کوچکتر و خلبان دید فیزیکی کمتری به بیرون دارد، اما این نکته را بدانیم که دلیل خوبی بر مدعا شدن الکترونیک یا ایونیک پیشرفته ی آن است.

بالگرد کبری ساخت هسا (هواپیما سازی ایران)

زمانی که آمریکایی ها، به هنگام انقلاب از ایران خارج می شدند، به خلبانان ایرانی بالگرد ها می گفتند که شما هم با ما به آمریکا بیایید. این ها که بدون ما پرواز نمی کنند! اما اکنون زمانی که این بالگرد ها را می سازیم آنان انگشت به دهان مانده اند . برای نمونه متن انگلیسی زیر از یکی از روزنامه های آمریکایی پویش (اسکن) شده است. در ضمن به شیشه ها و کابین این بالگرد ها یعنی نمونه آمریکایی و ایرانی توجه بفرمایید.

به ترتیب سن، بالگرد بالایی امریکایی و بالگرد پایینی ایرانی...

بالگرد کبری در حال انجام آزمایش های پروازی، شرکت هسا؛ شاهین شهر، اصفهان


نوشته شده توسط امیر در سه شنبه 23 مرداد 1386 و ساعت 08:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM