تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر
شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر |

امیر شاه‌صفی اعلام كرد:

شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به شلیك یك موشك هوا به هوای پیشرفته حرارتی در این نیرو گفت: برنامه‌ریزی برای افزایش برد این موشك به 100 كیلومتر در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش یكشنبه شب در حاشیه مراسم ازدواج تعدادی از كاركنان این نیرو از ساخت یك موشك هوا به هوای پیشرفته از نوع حرارتی خبر داد و گفت: روز دوشنبه یكی از موشك‌های هوا به هوای حرارتی كه در نیروی هوایی ارتش تولید شده، تست گرم خود را آزمایش خواهد كرد.
وی افزود: این موشك حرارتی هوا به هوا به وسیله یكی از هواپیماهای نیروی هوایی ارتش شلیك شده و هدفی را كه توسط یك هواپیمای دیگر رها شده، تعقیب و منفجر خواهد كرد.
به گفته شاه‌صفی این موشك هوا به هوا در رزمایش شمال‌غرب نیروی هوایی ارتش كه چندی پیش برگزار شد نیز به گونه‌ای دیگر آزمایش شده بود و روز دوشنبه تست گرم خود را پشت سر خواهد گذاشت.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به تلاش‌های جهاد خودكفایی این نیرو برای تولید تجهیزات جدید گفت: تمام مراحل تولید این موشك توسط متخصصان نیروی هوایی ارتش صورت گرفته كه فعلا برد آن بیش از 40 كیلومتر است كه برنامه‌ریزی برای ارتقای آن تا 100كیلومتر نیز در حال انجام است.
شاه صفی با اعلام اینكه نیروی هوایی ارتش به دانش فنی ساخت موشك‌های هوا به هوای حرارتی با برد بیش از 100 كیلومتر رسیده است، گفت: پس از ساخت موفق این موشك آن را برای تولید انبوه در اختیار وزارت دفاع قرار می‌دهیم.


نوشته شده توسط امیر در سه شنبه 12 آذر 1387 و ساعت 05:33 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM