تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - چگونگی داوری این طرح
چگونگی داوری این طرح | آخرین اخبار از هواپیمای دکتر حسابی ,

پس از اینکه از چگونگی داوری طرح های ارسالی به نهمین جشنواره جوان خوارزمی مطلع شدیم، متوجه شدیم که عاملی به عنوان نقطه ی منفی طرح هواپیمای بدون سرنشین دکتر حسابی به شمار آمده که این بدون سرنشین بر آن استوار است! این بدون سرنشین یک بال متغیر بوده که متاسفانه با استناد به اخبار و شایعات کنونی، قبول کردن این مورد برای داوران این جشنواره قابل قبول نیست.

متاسفانه شنیده می شود؛ داوران بر این عقیده اند که هواپیما دارای چندین مرکز ثقل مجازی (!) شده که موجب منحرف شدن هواپیما می شود!

در پاسخ باید گفت که اگر داوران انیمیشن تولیدی به دست اینجانب را که برای آنان فرستاده شد را دیده باشند، متوجه قضیه می شوند. متاسفانه امکان گذاشتن دوباره ی لینک آن و هر گونه اطلاعات دیگری  در وبلاگ فعلاً  میسر نیست. اما در صورتی که سخن داوران درست باشد، وجود هواپیمای اف ۱۴ و سوخو ۲۴ ام کی انکار شده است(!)

لازم به ذکر است که هواپیمای دکتر حسابی تنها در سرعت های بالاتر (و در شرایطی که برای آن طراحی شده است و  در وبلاگ قابل بیان نیست)  بال خود را جمع می کند تا ضمن منحرف نشدن(!) با کاستن از نیروی برا، و درگ (پسا)  آماده ی عملیاتی دیگر به غیر از شناسایی شود.

و از آنجا که زاویه بال متغیر این بدون سرنشین با توجه به ملخی بودن موتو این هواپیما حدود ۳۰ درجه طراحی و ساخته شده است جابجایی مرکز ثقل هم بسیار کمتر از اف ۱۴ و سوخو ۲۴ خواهد بود. متاسفانه این موردی بود که در دفاعیه پرسیده نشده بود.

متاسفانه شرایطی پدید آمده که اینجانب از ارسال اطلاعات خود و صرف هزینه کاملاً پشیمان هستم.

اف ۱۴ بال متغیری ست که آن را در لوگوی این سایت می توانید ببینید.

سوخو ۲۴ ام کی را نیز می توانید در ستون سمت راست همین صفحه بیابید.


نوشته شده توسط امیر در جمعه 20 مهر 1386 و ساعت 12:10 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM