تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - معاون عملیات نیروی هوایی ارتش در گفتگو با فارس خبر داد:
معاون عملیات نیروی هوایی ارتش در گفتگو با فارس خبر داد: | اخبار هوانوردی ,

طرح حمله متقابل بمب‌افكن های ایرانی به خاك رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس: معاون عملیات نیروی هوایی ارتش با تاكید بر عدم توانایی رژیم صهیونیستی در حمله هوایی به ایران اعلام كرد: ما نیز طرحی را تهیه كرده‌ایم كه در صورت حماقت احتمالی این رژیم، بمب افكن‌های ایران بتوانند حمله متقابلی را به خاك اسرائیل انجام دهند.
امیر خلبان محمد علوی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش كه با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس گفت و گو می‌كرد، در ارتباط با دستاوردهای ایران در بخش هوایی گفت: با اعتقاد كامل این نكته را اعلام می‌كنم كه عدم واگذاری تجهیزات جدید هوایی و دفاعی، نعمت بزرگی بود تا به فكر ارتقای توان رزم خود در عرصه‌های مختلف باشیم.

تامکت های ایرانی در جنگ تحمیلی، وظیفه ی بزرگ پشتیبانی از هواپیما های به عمق رفته که معمولا فانتوم اف 4 بودند را بر عهده داشتند
وی اضافه كرد: ایران با سرعت بسیار زیادی در زمینه دستیابی به تكنولوژی‌های جدید دفاعی پیشرفت‌های بزرگی داشته و موفقیت‌های صنعت هوایی ما در این بخش متنوع و گسترده است. هم اكنون انواع موشك‌های دوربرد، هواپیماهای شكاری، مهمات هوشمند، بمب‌های پرنده و هوشمند و انواع مهمات‌های حرارتی و تلویزیونی به دست متخصصان دفاعی كشور در حجم انبوه تولید می‌شود.
معاون عملیات نیروی هوایی ارتش كه خود نیز ...

بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

از اولین گروه دانش‌آموختگان خلبانی در داخل كشور است، خاطرنشان كرد: یكی از مزیت‌های مهم كشورمان آن است كه نیروی هوایی ارتش، همه خلبانهای خود را در داخل كشور آموزش می‌دهد و حتی به قابلیتی رسیده‌ایم كه می توانیم دانشجویان خلبانی كشورهای دیگر را نیز در كشور آموزش دهیم و همین آموزش نیروها در داخل كشور موجب به‌روز بودن و توانمندی بالا در اجرای انواع تكنیك‌های آموزشی خلبانان نظامی است.

نیروی هوایی ارتش ایران، در رزمایش هوایی ضربت ذوالفقار از خلبانان جوان استفاده کرد
علوی با بیان اینكه متخصصان دفاعی كشورمان با تلفیق كردن سیستم‌های غربی و شرقی، اكنون به عنوان مثال موشك‌های شرقی را روی تجهیزات غربی و بالعكس نصب كرده‌اند، بومی سازی بسیاری از سیستم‌های مورد نیاز را از جمله دیگر دستاوردهای صنایع دفاعی دانست و افزود: موضوعات دیگری مثل اورهال هواپیماهای شكاری و دیگر هواپیماها نیز با تلاش متخصصان داخلی و بدون كمك‌های خارجی انجام می‌شود كه در جای خود موفقیت بزرگی است.
به گفته معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش، برخی تمرین‌ها و عملیات های پیچیده همچون بمباران شبانه و تیر اندازی هوا به هوا كه بعد از خروج مستشاران خارجی از ایران، مدتی تعطیل شده بود، با خلاقیت مربیان و خلبانان ایرانی دوباره و با توجه به توانمندی‌های بومی به صورت مداوم انجام می‌شود.
این مقام عالی‌رتبه نیروی هوایی ارتش در پاسخ به سوال فارس پیرامون امكان ورود مخفیانه هواپیماهای بیگانه به كشورمان گفت: چینش رادارها و پدافند هوایی كشور نوع خاصی است كه ضمن بالا بردن بنیه دفاعی كشور، اكثر نقاط كور نیز پوشیده شده و تمام اشیاء پرنده از سطح زمین تا ارتفاع بسیار بالا در كنترل ماست. همچنین طرح‌های پدافند هوایی ما از تنوع و تاكتیك‌های خاصی برخوردار است كه ما را در شرایط ممتازی قرار می‌دهد.
امیر خلبان علوی در تشریح آمادگی نیروی هوایی ارتش گفت: تمام مرزها به صورت 24 ساعته توسط رادارها و دستگاههای الكترونیكی ما كنترل می‌شود و نیروهای بیگانه نیز با توجه به دستگاههای خود، این موضوع را شاهد هستند. همچنین در طول شبانه روز هر نوع فعالیت آنها و احیانا بی‌توجهی به مرزهای هوایی را مطلع شده و درصورت لزوم به سرعت امكان پاسخ به آنرا داریم.
وی اضافه كرد: پدافند هوایی كشور ماموریت دارد ابتدا ضمن ره‌گیری و در صورت نیاز درگیری در ظرف حداقل زمان ممكن، هر نوع هدف را در كوتاه‌ترین فرصت شناسایی كرده و هواپیماهای شكاری ما نیز در تمام ساعات در اختیار مراكز راداری هستند.
معاون عملیات نیروی هوایی ارتش درباره تبلیغات دشمنان مبنی بر عدم امكان مقابله ایران با موشك‌های موسوم به كروز آنها گفت: یكی از موضوعاتی كه این دشمنان بر روی آن تبلیغات بسیاری می‌كنند، موشك‌های كروز است كه در این خصوص نیز آمادگی لازم را با بررسی نحوه عملكرد و حجم شلیك آن، احراز كرده‌ایم و اكنون سامانه‌های لازم برای مقابله با آنها در اختیار ماست و دشمنان ملت ایران در هر حجمی با موشك‌ها و جنگنده‌های خود حمله كنند، فرزندان ارتشی ملت آمادگی پاسخ را دارند.
از علوی پیرامون عملیات روانی رژیم صهیونیستی درخصوص حمله هوایی به كشورمان سوال شد كه وی در پاسخ به این سوال فارس گفت: اینكه اسرائیل سخن از حمله هوایی می‌كند تنها یك جنگ روانی است چون ما قدرت هوایی این رژیم برای حمله به ایران را رد می‌كنیم. اسرائیل موجودی نیست كه بخواهد تهدید جدی برای ایران به وجود آورد چون توان واقعی ندارد.
وی تاكید كرد: علاوه بر اینكه برد موشك‌های ما تمام خاك این رژیم را در برمی‌گیرد، می‌توانیم با هواپیماهای شكاری خود به خاك آنها حمله كنیم و پاسخ حمله احتمالی آنها، هرچند خیلی بعید است، را با حمله هوایی به خاك آنها بدهیم و چنین طرحی فقط یك تهدید توخالی نیست و ما هر كاری را با برنامه‌ریزی صحیح و ایجاد آمادگی‌های لازم انجام می‌دهیم لذا اسرائیل هرنوع حماقتی را از سر خود بیرون كند.
معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: اسرائیل می داند كه چه ضربه‌ای از موشك‌ها و هواپیماهای ما خواهد خورد. البته طرحهای كشور قابلیت‌ افشا و بیان شدن ندارند ولی بدانند كه تحقق عملیاتی آن در صورت نیاز حتمی است.
خلبان علوی در پاسخ به یكی دیگر از ادعاهای دشمنان مبنی بر حمله برق آسا و كوتاه مدت به اهداف مشخص در ایران بدون آنكه حتی نیروی هوایی كشورمان از آن مطلع شود، گفت: ما آمادگی مقابله با طرح‌های مختلف كسب كرده‌ایم و نمی‌گذاریم جنگنده‌های آنها به راحتی اینكه تبلیغ می‌كنند، بتوانند چنین كاری را انجام دهند و مطمئن باشید قطعا به طور میانگین 30 درصد توان حمله‌ای آنها از خاك كشور خارج نشده و منهدم می‌شود.
وی در بخش دیگری از مصاحبه خود با خبرگزاری فارس با اشاره به عملیات "كمان 99" و حماسه آفرینی خلبانان نیروی هوایی ارتش گفت: در كمتر از 24 ساعت از آغاز جنگ تحمیلی، برنامه‌ریزی و فرماندهی در نهاجا به نحوی بود كه بیش از 200 هواپیمای بمب افكن و پشتیبان در این زمان كوتاه اقدام به عملیاتی بزرگ كردند و توانستند بخش بزرگی از توان نظامی عراق را نابود كنند و چنان شوكی به این كشور وارد شد كه فهمیدند ایران بدون نیاز به نیروهای خارجی می‌تواند با تكیه بر نیروهای مومن خود اینگونه عملیات‌های غرورآفرین و بی‌نظیر را ساماندهی و اجرا كند.


نوشته شده توسط امیر در چهارشنبه 28 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM