تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - پیشرفت کار سیستم خلبان خودکار
پیشرفت کار سیستم خلبان خودکار | آخرین اخبار از هواپیمای دکتر حسابی ,

امروز طی دیداری که با اقای علی فرد صورت گرفت، نقشه ی نوعی خلبان خودکار از سوی اینجانب ارائه گردید، این نقشه که تصویر آن را در زیر می بینید، دارای ۳ یا ۴ خروجی برای کنترل هواپیماست، که این میزان خروجی جوابگوی ما نخواهد بود و باید طرح رااصلاح و تغییرات اساسی را در آن ایجاد کنیم. 

نکته ی دیگر قابل اهمیت این است که این برد الکترونیکی دارای ورودی پرت سریال بوده و ضمن توانایی اتصال به رایانه، به جی پی اس GPS ما هم وصل می شود. جی پی اسی که روی آن در حال برنامه ریزی هستیم دارای خروجی تکست می باشد و فرمت آن TTL است.

در حال حاضر پیشرفت طراحی و ساخت خلبان خودکار، تا 40% رسیده است.

مهمترین قسمت کار از این پس مچ کردن یا فهماندن اطلاعات قطعات میکروکنترلر رادیو کنترل، GPS و خلبان خودکار به یکدیگر و آزمایشات پروازی و نوشتن الگوریتم پروازی ست.

در صورت اتمام این طرح که روی آن حساب ویژه ای باز شده و یکی از مهمترین طرح های پژوهشی کشور هم به حساب می آید، و جزء برنامه های وزارت دفاع (به نقل از نشریه صنایع هوایی) هم هست، کشور ما به یکی از کشور های صاحب این فن آوری مبدل و این فناوردی در کشورمان بومی خواهد شد. هرچند که حجم کار (خلبان خودکار) کوچک است اما سیستم ناوبری یا همان خلبان خودکار یک بویینگ ۷۴۷ هم بر همین اساس کار میکند. این وسیله در بسیاری از علوم، به ویژه علوم هوانوردی و دریانوردی کاربرد گسترده دارد.

پس از اتمام موفقیت آمیز  طراحی و ساخت خلبان خودکار، هواپیمای دکتر حسابی که در حال حاضر یک هواپیمای شناخته شده و محبوب نزد بسیاری از کاربران هوانوردی اینترنت در کشور های پشرفته تبدیل شده، قابلیت هایی مانند مسیر یابی و حرکت به سوی مختصات داده شده، عبور از موانع احتمالی و حتی قدرت تصمیم گیری و تفکر خواهد داشت.

در مورد زمان اتمام کار خلبان خودکار باید گفت، امید است ظرف سه روز آینده از این تاریخ یعنی دوم شهریور ۸۶ کار به پایان برسد، و روز چهارم صرف آزمایشات شود.

با کلیک بر روی شمارنده در سمت راست همین صفحه، می توانید کاربران آنلاین و کشور بازدیدکنندگان و آخرین بازدیدکنندگان را مشاهده کنید.

نقشه ی خلبان خودکار


نوشته شده توسط امیر در پنجشنبه 1 شهریور 1386 و ساعت 04:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM