تبلیغات
بزرگترین وبلاگ هوانوردی ایران - خبر
خبر | آخرین اخبار از هواپیمای دکتر حسابی ,

با سلام

خوشبختانه کمک مالی از سوی پژوهشسرای ناحیه ۳ اهواز فراهم شده و پژوهشگر و استاد راهنما در حال تهیه قطعات مورد نیاز از شرکت های مختلف به ویژه رایانیک (تهران) و طراحی و تهیه برد الکترونیکی خلبان خودکار می باشند.

با انجام تغییرات کوچکی در سیستم مکان یاب جهانی یا GPS مثلا برداشتن نمایشگر آن و تبدیل خروجی آن به دیتا که برای برد الکترونیکی قابل درک و فهم باشد، سیستم مکان یاب با برد الکترونیکی مچ خواهد شد.

این هواپیما که تمامی آن یعنی از صفر تا صد به دست پژوهشگر طراحی و ساخته شده و در زمان طراحی، فضای خالی و قابلیت حمل قطعات برای آن در نظر گرفته شده با مجهز شدن سیستم خلبان خودکار به یک هواپیمای بدون سرنشین سطح بالا تبدیل خواهد شد.

این هواپیما قابلیت داوری و تفسیر را حتی در مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین دانشگاه صنعتی شریف را داراست و طبق شواهد، طرح های برتر این مسابقات با طرح هواپیمای بدون سرنشین شناساگر دکتر حسابی قابل مقایسه است. به جز سیستم های اسمبل شده و ترکیب شده و الکترونیکی هواپیما های دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف مانند سیستم گرمای موتور و دور موتور و ...(که حتی قابلیت نصب آنها نیز وجود دارد) می توان گفت که هواپیمای دکتر حسابی با سیستم بال متغیر گوی برتری را نیز ربوده است.

هواپیمای بدون سرنشین شناساگر دکتر حسابی نخستین هواپیمای بدون سرنشین بال متغیر ایران و حتی جهان است. مدارکی دال بر هواپیمای بال متغیر بدون سرنشین دیگری در جهان وجود ندارد اما از آنجا که منابع اطلاعاتی ما سایت بزرگ rc-groups.com و بخش UAV های آن سایت است، می توان این ادعا را مدعی شد. اما این سایت بزرگ و جهانی به اندازه ی کافی معتبر نیست.

در تصاویر زیر هواپیمای بدون سرنشین شناساگر دکتر حسابی را در دو حال بال باز و بسته می بینیم.

جهت دریافت پویانمایی (انیمیشن) سیستم بال متغیر هواپیمای دکتر حسابی اینجا را کلیک کنید. یا روی  اینجا راست کلیک کرده و گزینه ی Save targer as را کلیک کنید.

هواپیمای دکتر حسابی در حالت بال بسته

هواپیمای دکتر حسابی در حالت بال بسته


نوشته شده توسط امیر در سه شنبه 30 مرداد 1386 و ساعت 03:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ بزرگ ترین وبلاگ هوا نوردی+ یک فروشگاه اینترنتی خوب www.zeytounshop.com+ سپاسگذاری از بزرگان ارتش ایران+ پایان رزمایش میلاد نور ولایت+ پایگاه هوایی دزفول+ مرحله دوم رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران+ شلیك موشك پیشرفته هوا به هوا با برد 40 كیلومتر + پایان طراحی و ساخت جنگنده رادار گریز نیروی هوایی ارتش ایران+ راه اندازی سایت ارتش ایران+ سقوط یک فروند هواپیمای اف ۷+ دادن هزینه ی طرح های ارسالی به جشنواره ی خوارزمی و مشکلات پیش و رو و بی توجهی مسوولان+ خلیج پارس؛ نامی به بلندای تاریخ Persian gulf a name with as long as history+ چگونگی داوری این طرح+ نتایج جشنواره خوارزمی+ ترفند های بدون سرنشین ها

صفحات:
 
 

 © 2007 THE BIGEST PERSIAN AVIATION WEBLOG

WWW.HAVAFAZA.PERSIANGIG.COM & WWW.DRH-UAV.MIHANBLOG.COM